CONGRES NEPSIS UK & IRLANDA 2014

In perioada 27-29 Iunie 2014, Parohia noastra va fi gazda Congresului Nepsis- Marea Britanie si Irlanda.
Inscrierile sunt acum deschise si va rugam sa va inregistrati online, prin completarea formularului pe care il gasiti la adresa:

https://www.surveymonkey.com/s/TaraGalilor2014

Invitatul Congresului din acest an va fi chiar IPS Parinte Mitropolit Iosif.

Ziua de vineri, 27 iunie, va fi rezervata vizitarii orasului Cardiff. In urma survey-ului trimis in luna februarie tinerilor Neptici, a reiesit dorinta acestora de a cunoaste mai multe amanunte despre viata sfintilor locali. Pentru aceasta, avem bucuria de a il avea invitat pe Parintele Arhimandrit Deiniol de la Misiunea Ortodoxa a Tarii Galilor din Blaenau Ffestiniog, care va insoti grupul in ziua de vineri si va oferi explicatii despre bogata istorie a sfintilor din Tara Galilor.

In ziua de sambata vor fi conferinte si ateliere pe diferite teme cu caracter duhovnicesc, urmate de vecernie, iar duminica Sfanta Liturghie arhiereasca pentru Sfintii Apostoli Petru si Pavel.

Inscrierile pentru Congres sunt deschise pana in 14 iunie 2014 pentru cei care doresc sa fie cazati la familii de romani din Cardiff si imprejurimi si pana in 25 iunie 2014 pentru participantii care nu au nevoie de cazare. Parohia ‘Tuturor Sfintilor’ din Cardiff va face tot posibilul sa asigure cazare participantilor pentru noptile de 26/27, 27/28, 28/29 si 29/30 iunie. De asemenea, sprijin logistic pentru plecari, sosiri si deplasari in Cardiff va fi disponibil, in masura posibilitatilor locale, intre 26-30 iunie 2014.

Pentru corespondenta si informatii legate de Congres, va rugam contactati-ne la adresa de email: NEPSISUKIE@yahoo.com

Vom reveni cu mai multe informatii pe masura ce toate detaliile privind Congresul vor fi definitivate.

Precizam ca participarea la Congres este deschisa Nepticilor de orice varsta din intreaga Mitropolie, nu numai celor din UK si Irlanda.

Va asteptam cu drag!

Descarca – Congres-Nepsis-2014.pdf

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *