Hramul Parohiei Tuturor Sfintilor – sambata 25 si duminica 26 iunie 2016

Iubiti credinciosi,

Ca in fiecare an, avem bucuria si anul acesta sa sarbatorim impreuna Hramul bisericii noastre, Sarbatoarea Tuturor Sfintilor. Anul acesta il vom avea ca invitat in mijlocul nostru pe Prea Sfintitul episcop Ignatie Muresanul. Sambata seara, pe 25 iunie, incepand cu orele 18:30, vom sluji impreuna Vecernia.Prea Sfintitul Episcop Ignatie va raspunde dupa slujba la intrebarile noastre legate de tema ‘Crestinul in biserica si in societate’. Pentru multi dintre noi este dificila adaptarea ca si crestin la lumea inconjuratoare, adesea ne intrebam cum sa ne comportam si cum sa ne raportam la cei din jurul nostru. Daca aveti intrebari care va framanta pe aceasta tema, acum avem nadejdea sa primim raspuns de la PS Ignatie.

Duminica, 26 iunie, incepand cu orele 11:00, vom sluji impreuna Sfanta Liturghie. Dupa slujba ne vom bucura impreuna de o Agapa crestina,cu bucate traditionale romanesti. Va invitam pe fiecare sa aduceti cate ceva de mancare si de baut, pentru a ii cinsti cum se cuvine pe Sfintii al caror nume il purtam si care ne vegheaza in fiecare clipa pe drumul spre mantuire.

Sa ne ajute Domnul intru toate!Doamne ajuta!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *