Deveniti ctitorii Bisericii Ortodoxe Romane din Cardiff!

“Pe fericitii si pururea pomenitii ctitori ai acestui sfant locas si pe alti ctitori, miluitori si facatori de bine sa-i pomeneasca Domnul Dumnezeu intru Imparatia Sa!”

Iubiti crestini din Cardiff si imprejurimi,

Biserica ortodoxa din Cardiff a implint 10 ani si, din mila Domnului, s-a ivit ocazia achizitionarii unei biserici (fosta catolica) din Cardiff.

Parintele Paroh Sorin Chirila si enoriasii fac un apel la crestinii din Tara Galilor pentru a deveni impreuna ctitorii acestei biserici. Contributia dumneavoastra generoasa ne-ar permite tuturor sa avem un locas de cult in care sa putem sluji fara restrictie slujbele botezului si ale cununiei, pe langa slujbele saptamanale specifice cultului ortodox.

Aceia care veti avea bucuria sa deveniti ctitori, veti fi pururea pomeniti la fiecare Sfanta Liturghie care se va sluji in aceasta biserica.

Pentru contributii, va rugam sa folositi urmatoarele coordonate bancare:

Beneficiar: ROPOC (Romanian Orthodox Parish of Cardiff)

Sort code: 40-16-15

Cont bancar: 33901122

Referinta: Biserica noua

Domnul sa va rasplateasca de-a pururea milostenia aceasta!