EVENIMENTE (6)

Programul slujbelor in Saptamana Mare

Doamne ajuta!
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu ne apropiem de Saptamana Patimirilor Domnului nostru Iisus Hristos. In aceasta saptamana, programul slujbelor va fi urmatorul:
Joi, 13 aprilie 2017, orele 12:00 (ziua) - Denia celor 12 Evanghelii ur...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 05-04-2017

Hramul Parohiei Tuturor Sfintilor - sambata 25 si duminica 26 iunie 2016

Iubiti credinciosi,
Ca in fiecare an, avem bucuria si anul acesta sa sarbatorim impreuna Hramul bisericii noastre, Sarbatoarea Tuturor Sfintilor. Anul acesta il vom avea ca invitat in mijlocul nostru pe Prea Sfintitul episcop Ignatie Muresanul. Sambata seara, pe 25 iunie, incepand cu orele 18...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 08-06-2016

CONGRES NEPSIS UK & IRLANDA 2014

In perioada 27-29 Iunie 2014, Parohia noastra va fi gazda Congresului Nepsis- Marea Britanie si Irlanda.
Inscrierile sunt acum deschise si va rugam sa va inregistrati online, prin completarea formularului pe care il gasiti la adresa:

Invitatul Congresului din acest an va fi chiar ...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 30-05-2014

Vizita Parintelui Arhimandrit Tad Deiniol

Duminica, 10 Noiembrie 2013 parohia noastra a primit vizita enoriasilor din parohia "All Saints of Wales" din Blaenau Ffestiniog, nordul Tarii Galilor. Enoriasii au fost insotiti de Parintele Arhimandrit Tad Deiniol. Impreuna am putut participa la Slujba Sfintei Liturghii, dupa care ne-am bucurat de bucatele preparate cu drag de enoriasii paro...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 10-11-2013

Pelerinaj in nordul Tarii Galilor

In zilele de 24 si 25 August enoriasii Parohiei noastre impreuna cu Parintele Sorin, au vizitat nordul Tarii Galilor la invitatia Parintelui Tad Deiniol.

Am reusit cu ajutorul celor de la Comunity Transport Association Wales (CTA) sa inchiriem un autobuz de 48 de persoane. Traseul prop...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 24-08-2013

1 2 >