Vizita Parintelui Arhimandrit Tad Deiniol...

EVENIMENTE >> Vizita Parintelui Arhimandrit Tad Deiniol
Data adaugarii: 10-11-2013

Duminica, 10 Noiembrie 2013 parohia noastra a primit vizita enoriasilor din parohia "All Saints of Wales" din Blaenau Ffestiniog, nordul Tarii Galilor. Enoriasii au fost insotiti de Parintele Arhimandrit Tad Deiniol. Impreuna am putut participa la Slujba Sfintei Liturghii, dupa care ne-am bucurat de bucatele preparate cu drag de enoriasii parohiei noastre. Dupa Agapa Crestina, Parintele Deiniol ne-a impartasit sfaturi pentru postul Craciunului, dar am putut afla si noutati despre aparitia ortodoxismului  pe meleaguri galeze.

GALERIE FOTO - click pe fotografia mare pentru marire