NOUTATI (4)

Programul slujbelor in Saptamana Mare

Doamne ajuta!
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu ne apropiem de Saptamana Patimirilor Domnului nostru Iisus Hristos. In aceasta saptamana, programul slujbelor va fi urmatorul:
Joi, 13 aprilie 2017, orele 12:00 (ziua) - Denia celor 12 Evanghelii ur...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 05-04-2017

Sfantul Maslu - sambata, 10 decembrie 2016, orele 18:00

Doamne ajuta!
In sambata aceasta vom avea bucuria sa il avem iarasi in mijlocul nostru pe Parintele Dionisie de la Manastirea Albac. Cu aceasta ocazie, Parintele Sorin va sluji impreuna cu oaspetele nostru slujba Sfantului Maslu. Va asteptam la biserica incepand cu ora 17:45 (pentru a avea timp sa pregatim mesele cu faina si uleiul pentru s...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 05-12-2016

Programul slujbelor in iulie si august modificat

Iubiti enoriasi,
In lunile iulie si august vor fi cateva mici modificari fata de programul liturgic obisnuit, după cum urmeaza:
- pe data de 31 IULIE NU SE VA TINE SLUJBA
- pe data de 6 AUGUST NU VA FI VECERNIE
- pe data de 7 AUGUST NU SE VA TINE SLUJBA
- pe data de 14 august va sluji Parintele Sorin
- pe d...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 15-07-2016

Hramul Parohiei Tuturor Sfintilor - sambata 25 si duminica 26 iunie 2016

Iubiti credinciosi,
Ca in fiecare an, avem bucuria si anul acesta sa sarbatorim impreuna Hramul bisericii noastre, Sarbatoarea Tuturor Sfintilor. Anul acesta il vom avea ca invitat in mijlocul nostru pe Prea Sfintitul episcop Ignatie Muresanul. Sambata seara, pe 25 iunie, incepand cu o...(citeste mai departe)

Data adaugarii: 08-06-2016