Taina Sfantului Maslu

Iubiti enoriasi,

In aceste ultime saptamani din Postul Mare, pentru a ne ajuta sa le trecem cu bine si sa ne intarim in credinta, parintii nostri duhovnicesti s-au sfatuit si au randuit urmatoarele zile in care se va sluji Taina Sfantului Maslu:

Sambata, 17 martie 2018 la Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena din Bristol, incepand cu ora 18:00. Adresa parohiei este: 1 Thomas Lane, Bristol BS1 6QR.
Sambata, 24 martie 2018 la Biserica Tuturor Sfintilor din Cardiff, incepand cu ora 18:00. Adresa parohiei este: Pentre Gardens, CF11 6QX, Cardiff.
Sambata, 31 martie 2018 la Biserică ortodoxă românească – Misiune a Parohiei Sfântul Apostol Andrei – Ledbury, Gloucester, Hereford, incepand cu ora 18:00. Adresa parohiei este:  High Street, Ledbury HR8 1EA.
Miercuri, 4 aprilie 2018 la Biserică ortodoxă românească – Parohia Sf Apostol Andrei – Birmingham, incepand cuora 18:00. Adresa parohiei este: Oakthorpe Drive, Birmingham B37 6HY.

Va asteptam cu bucurie!
Post cu folos!